Niedopatrzenie na hulajnodze skończyło się mandatem

W popołudniowe czwartkowe godziny, dokładnie 24 sierpnia, doszło do niepokojącego incydentu na toruńskiej ul. Grudziądzkiej. Zderzenie pojazdu osobowego z hulajnogą spowodowane przez jej kierującego, mimo braku ofiar w ludziach, skutkowało dla sprawcy poważnymi konsekwencjami finansowymi.

– W okolicach godziny 14:30 dostaliśmy zgłoszenie o kolizji – wyjaśnia sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.- Wszystko wydarzyło się na Grudziądzkiej, blisko Centrum Handlowego Kometa.

Do miejsca zdarzenia bardzo szybko dotarli funkcjonariusze toruńskiej policji.

– W wyniku naszych początkowych ustaleń okazało się, że to kierowca hulajnogi jest winny zdarzenia. Nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu oplem, co doprowadziło do kolizji – wyjaśnia sierż. sztab. Sebastian Pypczyński.

Na szczęście w tym incydencie nikt nie odniósł obrażeń. Jednakże konsekwencje finansowe dla osoby odpowiedzialnej za zdarzenie były znaczne.

– Kierujący hulajnogą, który nie udzielił pierwszeństwa i spowodował kolizję, został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych – dodał sierż. sztab. Sebastian Pypczyński.