Kolizja na trasie Toruń-Chełmno: dwie osoby ranne

Do poważnej kolizji drogowej doszło na trasie prowadzącej z Torunia do Chełmna, nieco po godzinie 11. W wyniku zdarzenia, w którym brały udział trzy pojazdy – dwa samochody osobowe oraz autolaweta, dwie osoby zostały ranny i skierowane do szpitala.

W miejscowości Łysomice, na drodze między Toruniem a Chełmnem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jak wynika z ustaleń policji, 28-letni operator lawety nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i najechał na jadące przed nim BMW. W wyniku uderzenia, 43-letni kierowca tego samochodu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu.

Niestety, 43-latek zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem, którym kierował 52-letni mężczyzna. W wyniku tego incydentu zarówno 43-latek, jak i 28-letni kierowca lawety trafili do szpitala. Mimo że ich obrażenia były poważne, lekarze zapewnili, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

28-letni kierowca lawety ponosi konsekwencje swojego brawurowego zachowania na drodze. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł za swoje działania przyczyniły się do poważnego wypadku.