Droga krajowa nr 91 odzyska fotoradar?

Droga krajowa nr 91 łącząca m.in. Toruń i Włocławek nadal cieszą się popularnością, mimo równoległych prac budowlanych na autostradzie. Korzystają z niego kierowcy z całej Polski. Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów.

Jak wskazywał ówczesny Inspektorat Ruchu Drogowego, fotoradar uległ awarii i z tego względu na konieczność serwisowania urządzenia został zdemontowany. Jednak powinien wrócić później. Minął kolejny miesiąc, a on nadal nie pojawił się na drogach.

Podróż z Torunia do Włocławka trwa zwykle około dwudziestu minut ze względu na małe natężenie ruchu. Kierowcy powinni jednak uważać na kontrole policyjne, których na drogach jest całkiem sporo. Fotoradary zlokalizowane w Otłoczynie również od lat odstraszają nieposłusznych kierowców. Stał na murze od strony wschodniej, ale został rozebrany w październiku i na początku listopada ubiegłego roku.

Zapewnienia, że wróci są. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem od 1.01.2022 r. do 31.10.2022 r., fotoradar zarejestrował ponad 16 000 naruszeń przepisów ruchu drogowego.