Szorowarka do kostki brukowej

Kostka brukowa jest najczęściej wybieranym materiałem, który umieszcza się w przestrzeni publicznej, na parkingach, na terenach wokół firm itp. Kostka brukowa jest funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem na długie lata. Jednak po dłuższym okresie, nawet ten materiał wymaga przeprowadzenia odpowiedniego czyszczenia. Tereny obłożone kostką brukową są zazwyczaj bardzo mocno eksploatowane, pojawiają się tłuste plamy, wyrastająca trawa, mech oraz ślady po rozlanych płynach. Z pomocą przychodzą profesjonalne maszyny do czyszczenia kostki brukowej, czyli m.in. szorowarki jednotarczowe.

Specyfika kostki brukowej – na co jest narażona?

Kostka brukowa jest materiałem wykorzystywanym, w zdecydowanej większości, na zewnątrz budynków. Z tego względu zabrudzenia, które na niej powstają często są trudne do usunięcia, a pozostawione na długo bez pielęgnacji i czyszczenia, po prostu ulegną zniszczeniu, a estetyka wyglądu powierzchni będzie widocznie coraz gorsza.

  1. Deszcz, który wysychając może tworzyć rozległe plamy.
  2. Wyrastający mech , trawa i chwasty, które stopniową zaczynają się poszerzać i zajmować przede wszystkim fugi i tworzy zielone plamy.
  3. Kwaśne deszcze pozostawiające przebarwienia.
  4. Oleje i tego typu płyny, spływające z zatrzymujących się na powierzchni samochodów.

Dlaczego?

Brudny zaniedbany teren wokół firmy, domu czy innego obiektu automatycznie przyczynia się do powstawania negatywnych odczuć przez osoby odwiedzające. Wylane smary, brudne i niszczejące powierzchnie dają wrażenie zaniedbanego terenu; nawet jeśli reszta elementów wokół prezentuje się nienagannie. Warto więc dość regularnie wykonywać dokładne czyszczenie kostki brukowej przed danym obiektem. W tym celu można wynająć firmę sprzątającą, porządkową, ale można również zainwestować w maszynę jaką jest szorowarka do kostki brukowej.

Maszyny do czyszczenia, czyli polecane przez nas szorowarki są w stanie bez większych trudności usunąć wszystkie uciążliwe zabrudzenia. To ze względu na fakt, że tego typu urządzenia są niezwykle mocne i wydajne i akurat na powierzchni takiej jak kostka mogą pracować z całą mocą (kostka brukowa jest wytrzymała).

Jak działa profesjonalna maszyna do czyszczenia kostki brukowej?

Szorowarki jednotarczowe, bo o takich mowa, wykorzystują ruch obrotowy szczotki. W ogólnym ujęciu szorują i doczyszczają różnego rodzaju posadzki. W zależności od obrotów szorowarki może ona służyć jako urządzenie do prania dywanu lub wykładziny, jako maszyna doczyszczająca, urządzenie do krystalizacji lub jako szorowarka polerka.

Jeśli chodzi o szorowanie kostki brukowej, szczotki powinny być wykonane z twardego i grubego włosia. Włosie można dostosować także poprzez zakup odpowiedniego padu, który możemy dołączyć do szorowarki. Oprócz wyczyszczenia kostki brukowej, przy pomocy szorowarki  oraz odpowiednich preparatów możemy również przeprowadzić konserwację takiej powierzchni, dzięki czemu stworzymy zabezpieczenie chroniące przed niszczeniem.

Szorowarka do kostki brukowej – najlepsze modele.

Taski Ergodisc 165 – najczęściej wykorzystywany  model szorowarki jednotarczowej Taski. Jest to szorowarka wolnoobrotowa – 165 obrotów na minutę. Taka ilość obrotów na minutę jest optymalna pod względem czyszczenia kostek brukowych. Szorowarka jest jednak wielofunkcyjna, posiada wiele innych zastosowań, takich jak np. krystalizacja, pranie na sucho, polerowanie, zdzieranie starych powłok. Szorowarka jest wykonana z bardzo mocnych materiałów, dzięki czemu sprawdza się idealnie w pracy na zewnątrz i w trudniejszych warunkach, np. po czyszczeniu powierzchni po remontach i budowach.

Taski Ergodisc 200 – z prędkością obrotową na poziomie 200 obrotów na minutę z twardą szczotką, która pozwala na dokładne i gruntowne doczyszczanie kostki brukowej oraz innych twardych powierzchni, takich jak kamień czy gres.

Modele te są niezwykle wydajne, mimo swoich niewielkich rozmiarów. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Żywotność takich maszyn szacuje się na 10 lat.

Jak przeprowadza się czyszczenie kostki brukowej szorowarką?

Czyszczenie kostki brukowej przy wykorzystaniu szorowarki odbywa się na dwóch poziomach. Pierwszym jest szorowanie kostki szorowarką na mokro, przy wykorzystaniu środka do czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni. Następnie należy zebrać brudny roztwór, który pozostał na powierzchni kostki. Roztwór możemy zebrać  przy pomocy odkurzacza na mokro lub elektrycznego urządzenia ssącego, które można podłączyć (przed zakupem warto więc sprawdzić, czy szorowarka posiada opcje dołączenia takiego akcesorium).

Dlaczego warto zdecydować się na zakup profesjonalnej maszyny do czyszczenia kostki brukowej?

Przede wszystkim ze względu na możliwość regularnego przeprowadzania czyszczenia kostki, bez konieczności wynajmowania ekipy sprzątającej. Szorowarki możemy wykorzystać również w innych miejscach w firmie, dzięki czemu inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna. Wykonując regularne doczyszczanie kostki brukowej jesteśmy w stanie zapobiec jej niszczeniu, co niestety, bez odpowiedniej pielęgnacji odbywa się stosunkowo szybko. Szorowarki Taski sprawdzą się zarówno na mniejszych jak i na większych powierzchniach, w firmie, w domu, przed biurem.