Kolejny incydent na toruńskim Rondzie Czadcy: tramwaj uderzył w jadącego hulajnogą

Na rondzie Czadcy w Toruniu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, kiedy to tramwaj uderzył w mężczyznę poruszającego się na hulajnodze. Według informacji przekazanych przez Policję, wydaje się, że poszkodowany przemieszczał się przez skrzyżowanie korzystając z drogi rowerowej i nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, pomimo że światło było czerwone.

Mężczyzna, który uległ wypadkowi ma około 40 lat. Informacja przekazana przez Policję na miejscu zdarzenia sugeruje, że nieprzestrzeganie czerwonego światła może być przyczyną tego incydentu. Światło czerwone jest uruchamiane, gdy tramwaj porusza się po środkowym odcinku przejścia dla pieszych oraz drogi rowerowej.

Po zdarzeniu, poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala. Policja kontynuuje śledztwo mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Kierowcy powinni być przygotowani na potencjalne problemy ruchu drogowego na Rondzie Czadcy.

Jest to nie pierwszy incydent na nowo otwartym odcinku trasy tramwajowej, którego otwarcie miało miejsce pod koniec sierpnia. W przeszłości doszło tu już do kilku zdarzeń, w tym jedno z tramwajów wyszło z torów, a także miało miejsce kilka kolizji z samochodami. Tramwaje powróciły do północnej części Torunia po wielu latach przerwy.