Bezskuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny w Wiśle

W niedzielę, strażacy przeprowadzali akcję poszukiwawczą na rzecz mężczyzny, który podczas kąpieli w rzece Wiśle w Toruniu nagle zanurkował i nie powrócił na powierzchnię. Mimo intensywnych starań, działania te nie dały oczekiwanych rezultatów. W związku z nadchodzącymi warunkami zmroku, zdecydowano o zawieszeniu działań poszukiwawczych – takie informacje przekazał dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który podczas kąpieli niespodziewanie zniknął pod powierzchnią rzeki, strażacy otrzymali po południu. W reakcji na to, na miejsce natychmiast skierowano pięć jednostek straży pożarnej. Dodatkowo, zaangażowano w akcję Specjalistyczną Grupę Sonarową z Torunia oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Włocławka.

Mimo intensywnych poszukiwań, nie odnaleziono śladu zaginionego. Ze względu na pogarszające się warunki widoczności spowodowane przez zapadający zmrok, strażacy podjęli decyzję o tymczasowym zawieszeniu dalszych działań.