60 lat pomocy dla zwierząt. Dom pełen miłości dla czworonogów w Toruniu

Od sześciu dekad Toruńskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt daje azyl potrzebującym psom, niezależnie od pory roku. Nawet podczas letnich miesięcy, miejsce to staje się domem dla tych, którzy zostali porzuceni, odebrani lub sami zdecydowali się opuścić swoje dotychczasowe schronienia. Wszystkie te psy oczekują na nowy, kochający dom. Niezależnie od wielkości, rasy czy wieku, każdy z nich ma do zaoferowania bezgraniczną miłość i wierność. Może właśnie tam czeka Twój przyszły przyjaciel?

Schronisko w Toruniu poświęca swoją działalność opiece nad zwierzętami domowymi, które znalazły się w potrzebie. Psy trafiają tu na różne sposoby – często są to zwierzęta zaniedbane i porzucone. Każde ze schroniskowych podopiecznych jest otaczane profesjonalną opieką od momentu przybycia. Psy, koty i inne zwierzęta są poddawane badaniom weterynaryjnym, są odrobaczane i otrzymują odpowiednie leczenie.

Adopcja zwierzęcia możliwa jest dla osoby pełnoletniej, która jest w stanie potwierdzić swoją tożsamość przy pomocy ważnego dokumentu. Jeśli natomiast dotychczasowy właściciel zgłosi się po swojego zwierzęcego kompana w ciągu 14 dni od daty przyjęcia do schroniska i udowodni swoje prawa do niego (przykładowo poprzez przedstawienie książeczki zdrowia, potwierdzenia szczepienia przeciwko wściekliźnie lub zdjęć), zwierzę zostanie mu wydane po uiszczeniu opłaty za pobyt w schronisku. Nowy właściciel może zabrać ze sobą nowego czworonożnego przyjaciela po upływie 14-dniowej kwarantanny.