Nadchodzi 14. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu: Przygotuj się na fascynujące pokazy!

Kolejna, czternasta już edycja Bella Skyway Festival, popularnego festiwalu odbywającego się w Toruniu, jest tuż za rogiem. Impreza pod hasłem „Skyway 2023” obiecuje serię imponujących instalacji oraz szereg intrygujących wydarzeń towarzyszących. W tym artykule przedstawiamy szczegółowy plan Bella Skyway 2023, koszt biletów, a także przybliżamy atrakcje, które czekają zarówno na mieszkańców Torunia, jak i przyjezdnych gości.

14. Bella Skyway Festival ma miejsce w dniach od 15 sierpnia do 19 sierpnia 2023 roku (od wtorku do soboty) i zaprasza wszystkich zainteresowanych do Torunia. Centralnym motywem tegorocznej edycji jest „Marzyciele z zielonej planety”, a organizatorzy festiwalu na cześć 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma Mikołaja Kopernika już przygotowali wiele atrakcji.

Program Bella Skyway Festival 2023 obejmuje ogólnodostępne instalacje zlokalizowane w Zespole Staromiejskim, płatną strefę na Placu Rapackiego oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Cena biletów na płatne atrakcje wynosi 10 zł w przedsprzedaży i wzrasta do 15 zł podczas samego festiwalu. Na terenie Zespołu Staromiejskiego będzie można podziwiać m.in. efektownie oświetlony tramwaj, świecące dekoracje na Urzędzie Miasta Torunia, film wideo „Super Kopernik”, instalacje „Mgławicę Baniek”, „Łąkę marzeń”, „Pink Mirage” oraz iluminację Ratusza Staromiejskiego.

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna, a tytularnym sponsorem jest Grupa TZMO oraz marka Bella. Poniżej znajdują się zdjęcia z poprzednich edycji tego magicznego festiwalu światła. W najbliższym czasie postaramy się dostarczyć więcej informacji na temat logistyki podczas festiwalowego weekendu, w tym szczegółów dotyczących ruchu drogowego, miejsc parkingowych czy komunikacji miejskiej podczas 14. Bella Skyway Festival. Po rozpoczęciu imprezy zamieścimy również fotorelację oraz opinie mieszkańców Torunia.