Walka z pożarem w domu jednorodzinnym na ulicy Przy Grobli

Podczas wieczornych godzin, w dniu 28 sierpnia, o godzinie 21:00, doszło do pożaru w domu jednorodzinnym usytuowanym na ulicy Przy Grobli, w lewobrzeżnej części Torunia. Możliwą przyczyną zapłonu jest awaria instalacji elektrycznej. Do gaszenia płomieni skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Ognisko pojawiło się w garderobie oraz częściowo w sypialni. Jak tłumaczy młodsza brygadier Aleksandra Starowicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, gaśnice były używane zarówno od strony okna, jak i bezpośrednio wewnątrz budynku na palącą się przestrzeń garderoby.

Mimo dramaturgicznego przebiegu wydarzeń, nikt nie ucierpiał. Właścicielka posesji zdążyła w porę ewakuować się z domu przed przybyciem służb ratowniczych. Gdy pożar został ostatecznie ugaszony, strażacy dokładnie skontrolowali wnętrze budynku za pomocą sprzętu specjalistycznego – między innymi kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono jednak obecności jakichkolwiek zagrożeń. Strażacy zakończyli swoją akcję około godziny 23:00 i wrócili do swojej jednostki.