Skutki nocnej ulewy w mieście: parking zamienił się w basen

Po nocnej ulewie, która nawiedziła nasze miasto, prace nad usuwaniem jej skutków nadal trwają. Zgodnie z otrzymanymi od Was informacjami, jeden z lokalnych parkingów przemienił się nieoczekiwanie w basen.

Kujawy i Pomorze doświadczyły w ciągu tej nocy intensywnych opadów deszczu. Z raportów straży pożarnej wynika, że do godziny 9:00 na terenie naszego województwa odnotowano ponad 40 interwencji związanych z gwałtownymi zmianami pogody. Strażacy musieli m.in. usunąć drzewo, które przechylało się nad drogą krajową nr 10 na odcinku między Solcem Kujawskim a Toruniem i Bydgoszczą.

Drastyczne zmiany pogodowe odcisnęły swoje piętno również na mieszkańcach osiedla Jar. Tam jeden z parkingów przy ulicy Strobanda stał się miejscem powodzi.
– Mamy teraz możliwość kąpieli tuż obok wyjazdu z garażu – z irytacją komentuje sytuację jeden z czytelników portalu Oto Toruń. Dopiero po kilku godzinach na miejscu pojawiła się ciężarówka ze zbiornikiem, która rozpoczęła proces wypompowywania wody. Przewiduje się, że sytuacja powinna wrócić do normy w najbliższym czasie.

Z danych serwisu meteorologicznego wynika, że podczas minionego nocnego opadu (28/29 sierpnia) na obszarze naszego miasta spadło od 40 do 50 mm wody, co jest znacznie powyżej normy. W ciągu najbliższych godzin przewiduje się kolejne opady deszczu, a nawet wystąpienie burz z gradem. Alert meteorologiczny dotyczący takich warunków pogodowych został wydany dla Torunia i okolic i ma obowiązywać dzisiaj od godziny 15:00 do 21:00. Synoptycy ostrzegają również przed możliwością porywów wiatru o prędkości dochodzącej do 75 km/h.