Tragiczny poranek na drodze krajowej nr 80

Wczesnym rankiem, tuż przed godziną szóstą, na drodze krajowej o numerze 80, w małym miasteczku Czarnowo, doszło do wstrząsającej kolizji drogowej, która zakończyła się śmiercią młodego pieszego. Ta zaskakująca sytuacja miała miejsce pod czujnym okiem prokuratora i funkcjonariuszy policji z Torunia, którzy dążą do wyjaśnienia przyczyn oraz okoliczności tego tragicznego incydentu.

Podczas gdy słońce dopiero co wstawało nad Czarnowem, częścią gminy Zławieś Wielka w powiecie toruńskim, doszło do zdarzenia drogowego o fatalnych konsekwencjach. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, kierujący volkswagenem uderzył pieszego. Niestety, nastolatek w wieku 16 lat nie przeżył kolizji i zmarł na miejscu wypadku. Kierowca pojazdu, mężczyzna w wieku 35 lat, był trzeźwy podczas tego zdarzenia.

„Bieżące śledztwo ma na celu ustalenie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia o tragicznym skutkach” – powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, aspirant Dominika Bocian.

Po zdarzeniu drogowe arteria nr 80 w Czarnowie była całkowicie zablokowana. Policja musiała wyznaczyć objazdy dla kierowców podróżujących od Torunia, którzy musieli skierować się do Toporzyska, a stamtąd kontynuować podróż w kierunku miejscowości Stanisławka. Pojazdy jadące od Bydgoszczy zostały skierowane do miejscowości Strzyżawa i Ostromecko.

Miejsce tragedii zabezpieczali strażacy z dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporzysku.