Tragedia na drodze w Toruniu: poważny wypadek samochodowy na ulicy Żwirki i Wigury

W ostatnią niedzielę października, dokładnie 29-go dnia miesiąca, krótko przed 17.30 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego na ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu. Na miejscu wypadku, które znajdowało się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Grudziądzką, tuż obok markety budowlanego Brico Depot, zderzyły się dwa pojazdy. Jak podaje lokalna policja, samochód marki Lexus niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający Mitsubishi. W wyniku tego zdarzenia, Lexus zatrzymał swoją jazdę na barierkach stojących przed wspomnianym marketem.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, w wyniku tego tragicznego zdarzenia aż pięciu pasażerów obu pojazdów zostało rannych i przetransportowanych do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, wśród nich znalazło się dwoje dzieci.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, interweniowały wszystkie dostępne służby. Akcję ratunkową prowadziły zarówno lokalne oddziały policji, jak i Zespół Ratownictwa Medycznego, a także jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Toruniu.

Wypadkowy odcinek ulicy Żwirki i Wigury został zamknięty na około dwie i pół godziny, co sparaliżowało ruch miejskiego transportu publicznego. Autobusy MZK zostały przekierowane na objazd trasą średnicową. Dopiero około godziny 20, jak informuje dyspozytor autobusowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, autobusy wznowiły kursowanie swoim standardowym trasom.

Policja wykorzystuje tę tragiczną sytuację jako przypomnienie dla wszystkich kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy w jesiennych warunkach. Szybko zapadający zmierzch, mokra lub oblodzona nawierzchnia drogi znacznie utrudniają hamowanie i mogą przyczynić się do powstania niebezpiecznych sytuacji na drodze.