Agresywny intruz z nożem zakłócił mszę w toruńskiej świątyni. 41-letni mężczyzna został aresztowany przez policję

41-letni mężczyzna, trzymając w dłoni nóż, wpadł do świątyni pw. św. Józefa na toruńskich Bielanach, krzycząc obsceniczne słowa. Ten nieodpowiedzialny czyn może być potraktowany jako celowe przeszkadzanie w publicznym odprawianiu obrządków religijnych, co może skutkować karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Incydent miał miejsce w niedzielę, 29 października, w czasie mszy świętej o godzinie 15:00, w kościele św. Józefa w Toruniu. Aspirant Dominika Bocian, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, poinformowała, że otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który wtargnął z nożem do kościoła i wykrzykiwał wulgaryzmy.

Policjanci wezwani na miejsce natychmiast zatrzymali agresora. Obecnie sprawą zajmują się funkcjonariusze komisariatu Toruń-Śródmieście pod kontrolą Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód. Aspirant Dominika Bocian dodaje, że śledztwo prowadzone jest w oparciu o artykuł 195 paragraf 1 Kodeksu Karnego.

Według artykułu 195 par. 1 Kodeksu Karnego, „osoba, która z premedytacją przeszkadza w publicznym odprawianiu obrządków religijnych kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.