Toruń. Kierowcy nie będą mieli łatwo, szykują się poważne utrudnienia i zmiana organizacji ruchu

Czarne chmury zebrały się nad głowami toruńskich kierowców, Miejski Zakład Komunikacji wydał komunikat o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Bydgoskiej, które wprowadzone zostaną 16 sierpnia tego roku. Jest to związane z trwającymi tam pracami polegającymi na modernizacji torowisk oraz sieci trakcyjnej. Ulica pozostanie całkowicie zamknięta przez co najmniej tydzień.

Remonty i utrudnienia w ruchu.

Toruńscy kierowcy nie mają ostatnio łatwo, a ich cierpliwość wystawiana jest na ogromną próbę. Remont torowiska na ulicy Bydgoskiej rozpoczął się w marcu tego roku, a zakończenie plac zaplanowane zostało na ten miesiąc. Przed wykonawcami jeszcze jednak sporo pracy, a przed kierowcami – liczne utrudnienia, z którymi jeszcze przyjdzie im się mierzyć. Od 16 sierpnia ulica Bydgoska zostanie całkowicie zamknięta, w tym również wjazd na nią od strony ulic Klonowica. Mieszkańcom tamtejszych posesji udostępniony zostanie dojazd od strony ulicy Konopnickiej. Wykonawca projektu spodziewa się, że taki stan rzeczy potrwa przynajmniej do 21 sierpnia.

Szczegóły projektu.

Na początku marca tego roku rozpoczęto realizacje projektu polegającego na remoncie torowiska mieszczącego się przy ulicy Bydgoskiej. Zmieni się jednak cała ulica, bowiem prace zakładały także postawienie nowych słupów oświetleniowych, a całe torowisko obsiane zostało trawą, gdyż ma to być jedyne zielone torowisko, które będzie miało długość ponad 1300 metrów. Jeżeli aktualne prace przebiegną bez żadnych utrudnień, zarówno kierowcy, jak i mieszkańcy będą mogli odetchnąć z ulgą jeszcze pod koniec tego miesiąca.