Sześć dekad wkładu Schroniska dla Zwierząt w Toruniu w dobro czworonogów

Od sześciu dekad, Schronisko dla Zwierząt w Toruniu nieustanne oferuje bezdomnym zwierzętom schronienie. Każdego dnia, czworonogi pozbawione domu są przyjmowane przez to toruńskie ośrodek. Wśród nich dominują psy, które zostały porzucone lub zagubiły się. Obecnie, te zwierzaki czekają na adopcję od osób, które chciałyby je przygarnąć. Przyjrzyjmy się bliżej tym psom, które niedawno znalazły tu schronienie i są gotowe na swoje nowe życie.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu od lat skupia się na pomocy potrzebującym czworonogom. Właściwie każdy domowy pupil, który wymaga opieki, może liczyć na pomoc tej instytucji. Warunki zwierząt, które trafiają do schroniska, są różne – niestety wiele z nich jest zaniedbanych. Każdy nowy mieszkaniec schroniska jest jednak otoczony troskliwą i profesjonalną opieką. Wszystkie psy, koty i inne zwierzaki są poddawane badaniom weterynaryjnym, odrobaczane oraz otrzymują niezbędne leczenie.

Zwierzęta przebywające w schronisku mogą zostać adoptowane. Warunki adopcji są następujące: Osoba adoptująca musi mieć ukończone 18 lat i potwierdzić swoją tożsamość ważnym dokumentem; Były właściciel ma możliwość odzyskania zwierzaka w ciągu 14 dni od daty przyjęcia, ale musi udowodnić, że zwierzę faktycznie należy do niego za pomocą książeczki zdrowia, szczepień przeciwko wściekliźnie, zdjęć oraz musi uiścić opłatę za pobyt zwierzaka w schronisku; Nowy właściciel może adoptować zwierzaka po upływie 14-dniowej kwarantanny.