Ruszyły ważne remonty dróg w mieście

Rozpoczęła się budowa skrzyżowania u zbiegu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskiego wokół kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Od 8 maja 2023 r. na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskiego rozpocznie się budowa drogi. Prace są częścią Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych i Rowerzystów, który jest realizowany w Toruniu od 2017 roku i obejmuje szeroki zakres działań na rzecz ochrony tych dwóch najbardziej narażonych grup. W ramach programu realizowane są usługi takie jak oświetlenie przejść dla pieszych, budowa wyniesionych przejść i skrzyżowań dla pieszych oraz stref ochrony bezpieczeństwa.

W tym roku program przewiduje poprawę bezpieczeństwa na kilku skrzyżowaniach. Jednym z nich jest skrzyżowanie Niesiołowskiego – Buszczyński, na którym powstanie rondo. W ramach prac powstanie centralna wyspa z granitowych bloków o wysokości 4 metrów i szerokości chodnika obwodowego 5 metrów. Skrzyżowanie będzie zamknięte na czas prac drogowych. Zakaz będzie obowiązywał do końca czerwca.