Potęga Młodych Talentów Toruń na turnieju "O Puchar Niepodległości"

Drugi eliminacyjny turniej „O Puchar Niepodległości” zakończył się sukcesem drużyny Młodych Talentów Toruń. Toruń stał się areną rozgrywek, w których triumfowała ta drużyna. Wielkie zmagania finałowe zaplanowane są na stadionie chełmińskim, 7 października.

Podczas finału odbywającego się w Toruniu, zawodnicy Młodych Talentów stoczyli pasjonujący pojedynek z drugim zespołem swojego klubu, pokonując go gładko 6:0. Napięcie podgrzewało starcie o trzecie miejsce, gdzie Elana Toruń po emocjonującym remisie 5:5 wygrała 2:0 w karnych z SMS Edukacją JSS Toruń. W półfinałach Młode Talenty zwyciężyły 5:2 nad SMS Edukacją JSS, natomiast ich drugi skład pokonał Elanę wynikiem 3:2. Wręczono również specjalne nagrody – Antoni Lewandowski (Elana Toruń) otrzymał tytuł najlepszego bramkarza, Oliwier Reiwer (Młode Talenty Toruń) został królem strzelców, a Puchar Fair Play trafił do SMS Edukacji JSS Toruń.

Impreza w Toruniu była drugim eliminacyjnym turniejem „O Puchar Niepodległości” w bieżącym roku. Wcześniej, w Chełmnie, młodzi piłkarze z Olimpii Wtelno zdobyli pierwsze miejsce, pokonując w finale Spartę Brodnica 3:2. Trzecie miejsce przypadło Golowi Brodnica, który wygrał 7:1 z Orłem Głogowo.

W rywalizacji uczestniczą chłopcy urodzeni w 2013 roku i później, a także dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze. Każdy turniej ma na celu upamiętnienie lokalnych polskich bohaterów. Wszystkie młode osoby biorące udział w rozgrywkach oraz ich trenerzy otrzymują medale, natomiast zawodnicy z trzech najlepszych drużyn każdego turnieju są doceniani atrakcyjnymi pucharami.

Kulminacyjny punkt turniejów „O Puchar Niepodległości” przewidziany jest na 7 października w Chełmży. Udział w tych wydarzeniach jest darmowy, a finansowanie pochodzi częściowo ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.