Oczekiwane upały w Toruniu zwiastują lato już w maju

W zasięgu naszych prognoz znajduje się dzień, który przyniesie ze sobą słoneczne i niezwykle ciepłe warunki atmosferyczne. W Toruniu spodziewamy się dużego wzrostu temperatury.

Dziś jest maj, jednak za naszymi oknami panować będą warunki typowo letnie. Słońce będzie królować na niebie nad Toruniem, natomiast deszcz i burze powinny nas omijać.

Torunianie spędzą wtorek w atmosferze letniej. Nadciąga do nas masa ciepłego powietrza, co spowoduje, że termometr wskaże nawet 26 stopni. – Po poranku odczujemy delikatny chłód, jednak po południu zapowiada się prawdziwe upały – mówi Rafał Maszewski, ekspert do spraw meteorologii i twórca serwisu pogodawtoruniu. Wiatr ma być słaby i będzie wiał głównie ze wschodu, z wyjątkiem wieczoru, kiedy to może momentami wzmocnić swój huk. Ciśnienie atmosferyczne będzie sukcesywnie spadać, co może skutkować uczuciem senności oraz zmęczenia. Zatem mocna kawa może okazać się pomocna w pobudzeniu organizmu. Warunki biometeorologiczne nie wpłyną na nasze samopoczucie.

Prognozy na noc z wtorku na środę (21/22 maja) wskazują na bezchmurne niebo i brak opadów. Po zachodzie słońca temperatura powinna utrzymać się na komfortowym poziomie.

Kakie warunki atmosferyczne czekają nas w najbliższych dniach? W środę wieczorem przewidywane są sporadyczne opady deszczu, a nawet lokalne burze. Upały mają utrzymać się. Lekka ulga nadejdzie dopiero w czwartek, kiedy to spodziewane jest ochłodzenie do 21 stopni. Od piątku do niedzieli ponownie możemy liczyć na ciepłe, a wręcz gorące dni.