Galeria Smaku Kopernik: Pierwszy food hall w Toruniu powstanie w opuszczonym magazynie

W końcu pojawi się miejsce, które zaspokoi potrzeby smakoszy w Toruniu – Galeria Smaku Kopernik. Jest to pierwszy food hall w tym mieście, a jego twórcy ujawnili już pierwsze szczegóły dotyczące tego projektu.

Od listopada poprzedniego roku stało się oficjalne, że Toruń doczeka się swojego pierwszego food halla. Będzie on funkcjonował jako przestrzeń gastronomiczna, oferująca różnorodną żywność i napoje. Takie miejsca są już znane mieszkańcom takich miast jak Warszawa, Poznań czy Gdańsk.

Inicjatorzy tego projektu podali kierunek lokalizacji – ulica Batorego 107. Obecnie jest to duży budynek magazynowy o powierzchni 1200 m2. Planowane jest jednak, aby wkrótce przeistoczyć ten obiekt w halę EXPO. Oprócz punktów gastronomicznych, planowane jest także miejsce do relaksu, targowisko oraz pchli targ. Coraz częściej mają tu również odbywać się targi branżowe oraz eventy, które w latach 2024 i 2025 mają być zupełnie darmowe – zapewnia Paweł Przybysz z Galerii Smaku Kopernik.

Przed budynkiem ma powstać miejsce do rekreacji i relaksu – przewidziano m.in. siłownię na świeżym powietrzu oraz plac zabaw z ogromną piaskownicą. Mimo, że lokalizacja tego food halla może wydawać się niecodzienna, to warto zauważyć, że w innych miastach tego typu miejsca charakteryzują się unikalną przestrzenią. Przykładowo, w Warszawie stworzono food hall na starych peronach kolejowych, w Poznaniu zaś w dawnych halach naprawczych PKP. Natomiast w Gdańsku, Stacja Food Hall znalazła swoje miejsce na drugim poziomie centrum handlowego.

Termin otwarcia pierwszego toruńskiego food halla nie został jeszcze ustalony. Jak tłumaczy Paweł Przybysz: „Nie chcemy podawać konkretnych dat, ponieważ terminy dla tak dużych przedsięwzięć często ulegają zmianie. Nie chcemy wprowadzać w błąd naszych klientów”.