Drzewo zatrzymało błądzące Renault Megane na Szosie Chełmińskiej w Toruniu

W nocy, na znanej toruńskiej arterii komunikacyjnej, Szosie Chełmińskiej, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Znienacka, samochód marki Renault megane opuścił swój pas ruchu i uderzył z impetem w stojące przy drodze drzewo. Ratownicy medyczni, którzy natychmiast pojawili się na miejscu, udzielili niezbędnej pomocy, jednak jak podaje policja – fortunnie nie doszło do poważnych obrażeń.

Całe zajście miało miejsce na drodze wojewódzkiej numer 553, prowadzącej przez toruńską Szosę Chełmińską. Dzień wypadku to piątek 3 listopada, a godzina – kilka minut przed 22. Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego – informuje jednostka strażacka z Torunia.

Akcję ratunkową przeprowadziły dwa zastępy strażaków należących do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 Państwowej Straży Pożarnej działającej w Toruniu.

Policja ustaliła, że kierujący pojazdem marki Renault megane niespodziewanie zjechał ze swojego pasa ruchu, co skutkowało zderzeniem z drzewem. – Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń w tym incydencie – mówi sierż. szt. Sebastian Pypczyński, pełniący obowiązki oficera prasowego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu. – Kierowca został ukarany mandatem za swój błąd.

Sytuacja na drodze nie stwarzała żadnych utrudnień dla innych użytkowników ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej po tym niefortunnym zdarzeniu.