Dotkliwa kolizja dwóch pojazdów w Toruniu

Ponury incydent drogowy zaszedł we wtorkowy wieczór 29 sierpnia 2023 r., na ulicy Poznańskiej w Toruniu. Doszło do zderzenia dwóch aut, z których jedno następnie uderzyło w pobliski kiosk.

Alarmujące wydarzenie zostało zgłoszone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Na miejscu zdarzenia, przy ulicy Poznańskiej, pojawili się strażacy z dwóch jednostek około 21:30. Miały tam miejsce starcie między peugeotem a BMW, które skutkowało uszkodzeniem obiektu handlowego – kiosku. Wstępne informacje mówiły o dwóch ofiarach, które mieli zostać przewiezieni do szpitala przez ratowników medycznych. Jakkolwiek, doniesienia te zostały zdementowane przez policję, która podaje nieco mniej pesymistyczną perspektywę.

Mówi nam starszy sierżant Sebastian Pypczyński z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu: „We wtorek, o godzinie 21:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Poznańskiej. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca peugeota naruszył zasady pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do kolizji z 24-latkiem prowadzącym BMW. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie mandatem 45-letniego kierowcy”.

Zdjęcia z miejsca wypadku znajdują się poniżej tekstu. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność i czujność na drogach. Trudne warunki atmosferyczne ostatnich dni mogą stanowić dodatkowe utrudnienia na trasie, dlatego warto zachować ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Informacje o ewentualnych problemach komunikacyjnych będą regularnie publikowane na naszej stronie.