Pogoda w Toruniu na zbliżający się tydzień – prognozy sugerują nadejście coraz chłodniejszej jesieni i potencjalne przymrozki

Przez najbliższe dni, do środy włącznie, powietrze polarnomorskie utrzyma swoją obecność w naszej okolicy, przynosząc bardzo chłodne temperatury. W ciągu dnia możemy oczekiwać maksymalnych temperatur oscylujących w granicach 11 do 12 stopni Celsjusza, podczas gdy nocna temperatura spadnie do 1-3 stopni. Lokalne przymrozki mogą wystąpić przy ziemi. Sporadyczne, krótkotrwałe deszcze mogą wystąpić lokalnie w poniedziałek i środę, mimo że słońce będzie przeplatać się z chmurami.

Od czwartku zimne powietrze pochodzące z Arktyki powinno dotrzeć do naszego regionu. Będzie charakteryzować się tym, że temperatura w ciągu dnia osiągnie maksymalnie 4-6 stopni, jedynie w czwartek zbliży się do 10 stopni. Nocne przymrozki przy gruncie staną się bardziej powszechne, a miejscami temperatura może spaść poniżej zera nawet na wysokości 2 metrów.

W pierwszych dniach tygodnia nie spodziewamy się opadów, mimo że niebo będzie pokryte chmurami. Natomiast w weekend możemy spodziewać się deszczu, a nawet pierwszego śniegu, z dominującym na niebie zjawiskiem chmur. Wiatr początkowo będzie wiał od zachodu, ale w drugiej części tygodnia zmieni kierunek na wschodni. Ciśnienie atmosferyczne będzie lekko obniżone, z wyraźnym spadkiem w weekend.

Warunki meteorologiczne będą neutralne lub niekorzystne w niewielkim stopniu, jednak w sobotę i niedzielę może dojść do ich znacznego pogorszenia.