Zdemaskowany handlarz narkotyków: akcja policji w Toruniu

21 września funkcjonariusze komórki kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej w towarzystwie przewodnika z psem specjalnie szkolonym do wykrywania substancji narkotycznych, dokonali przeszukań w miejscach zamieszkania i innych lokalach użytkowanych przez 31-letniego obywatela regionu Torunia. Badania prowadzone przez oficerów prasowych Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, jak wspomina asp. Dominika Bocian, doprowadziły do odkrycia wielu porcji różnego rodzaju substancji, owiniętych folią i ukrytych w miejscu zamieszkania podejrzanego na obrzeżach Torunia.

Kilkadziesiąt metrów od miejsca zamieszkania podejrzanego, w małym zagajniku przy domu, policjanci odkryli beczkę zakrytą elementami drewnianymi. W środku znajdowały się paczki podobne do tych znalezionych wcześniej. Po tej odsłonie 31-latek został aresztowany i umieszczony w policyjnej celi.

Informacje z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ujawniają, że funkcjonariusze dokonali również przeszukań w dwóch mieszkaniach w Toruniu. Tam również odnaleziono kolejne paczki z nielegalnymi substancjami. Wszystkie znalezione materiały zostały przesłane do odpowiednich testów technikom policyjnym.

Jak informuje oficer prasowy, śledztwo policji w Toruniu doprowadziło do konfiskaty niemal 24 kilogramów narkotyków. Zabezpieczone substancje to ponad 12,3 kg amfetaminy, ponad 4,09 kg MDMA, prawie 7,19 kg marihuany i niemal 26 g kokainy.

Podczas przesłuchania, mieszkaniec Torunia usłyszał zarzut handlu oraz posiadania dużej ilości narkotyków. Jak dodaje Dominika Bocian, nie jest to pierwsze przestępstwo tego rodzaju na jego koncie, więc będzie sądzony jako recydywista. Maksymalny wymiar kary wynosi nawet 18 lat pozbawienia wolności. Prokurator zgodził się na wniosek policyjny o tymczasowy areszt trwający trzy miesiące.