Zaproszenie na 14. edycję Święta Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu

W najbliższy weekend (26-27.08) Toruń przeniesie się na Bydgoskie Przedmieście, gdzie odbędzie się 14. odsłona lokalnego święta. Wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców dzielnicy, ale także innych torunian oraz turystów. Bogactwo proponowanych atrakcji pozwala mówić o niezwykłej atrakcyjności imprezy.

14. Święto Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu to zbiór dziesiątek wydarzeń, które tworzą różnorodny program tego dwudniowego festiwalu. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdują się takie punkty jak pchli targ, koncerty, ale także ciekawe warsztaty i tematyczne spacery. Warto podkreślić, że całe wydarzenie jest owocem zaangażowania mieszkańców tej części miasta.

„Domkultury! Bydgoskie Przedmieście”, prowadzony przez Fundację Fabryka UTU, ponownie objął organizację festiwalu. Nie byliby jednak w stanie zrealizować tak ambitnej imprezy bez wsparcia wielu osób i instytucji. 26-27 sierpnia to dni, kiedy Bydgoskie Przedmieście zamieni się w miejsce pełne kultury i sztuki, a wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury ,,Kultura – Interwencje 2023″ oraz pomocy Gminy Miasta Toruń.

Organizatorzy pragną podkreślić, że tegoroczna edycja ma na celu promowanie idei dobra wspólnego. Chcą zachęcić mieszkańców dzielnicy (a także tych spoza niej), do bliższego poznania swoich sąsiadów i współdziałania na rzecz swojej społeczności. Mieszkańcy Torunia mają szansę odkryć walory historyczne i estetyczne tej części miasta.

Na zakończenie warto dodać, że 26 i 27 sierpnia będzie można uczestniczyć w dziesiątkach wydarzeń realizowanych na terenie Bydgoskiego Przedmieścia. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie: od koncertów, poprzez pchli targ, aż po warsztaty i tradycyjne sąsiedzkie biesiadowanie przed Domem Kultury przy ul. Sienkiewicza 11.