Wypadek w Toruniu: 39-letni mężczyzna ignorujący sygnalizację wpadł pod samochód

Położone w centralnej części Torunia, ruchliwe skrzyżowanie w okolicy Cinema City stało się miejscem groźnego zdarzenia drogowego. Miało to miejsce o poranku i dotyczyło 39-letniego pieszego, który został uderzony przez samochód. Według policji, wstępne ustalenia sugerują, że to pieszy mógł być sprawcą tego incydentu ruchu drogowego.

Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 15 lutego. Początek dnia przyniósł nieprzyjemne zaskoczenie dla mieszkańców Torunia, kiedy na skrzyżowaniu obok popularnej placówki kinowej doszło do kolizji. Policja w Toruniu udostępniła nam pierwsze informacje na temat okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia.

Asp. Dominika Bocian, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, udzieliła nam informacji na temat pierwszych ustaleń dotyczących tego incydentu. Wynika z nich, że sprawcą był 39-latek, który zignorował czerwone światło na przejściu dla pieszych i wszedł na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym Seatem. Na szczęście, mimo powagi sytuacji, mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Wypadku towarzyszyły istotne utrudnienia w ruchu drogowym, które zmusiły do tymczasowego zamknięcia wjazdu na al. Solidarności od strony Czerwonej Drogi. Sytuacja wróciła do normy około godziny 10:30.

Jest to przypomnienie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Jak pokazał ten incydent, nieuwaga może mieć poważne konsekwencje.