W Gostkowie blisko Torunia doszło do pożaru domu. Pięć ekip straży pożarnej brało udział w akcji

Noc z wtorku na środę (10/11 października) nie była spokojna dla mieszkańców Gostkowa, małej miejscowości w gminie Łysomice, niedaleko Torunia. W jednym z budynków mieszkalnych wybuchł pożar, który miał swój początek w piwnicy. Na ratunek pospieszyło aż pięć zastępów strażaków.

Pożar dotknął jednopiętrowego budynku mieszkalnego i to właśnie tam skierowano ekipy straży pożarnej. Drużyny ochotników z Gostkowa, ale także z sąsiednich Turzna i Kamionek Dużych angażowały się w próbę opanowania sytuacji – podaje Ochotnicza Straż Pożarna w Gostkowie.

Akcja straży pożarnej obejmowała szereg działań mających na celu zarówno ugaszenie ognia, jak i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom budynku. Działania polegały na ugaszeniu ognia za pomocą prądu gaśniczego, przeszukaniu budynku pod kątem ewentualnych ofiar, a także na siłowym otwarciu drzwi do piwnicy. W trakcie akcji strażacy zajmowali się również oddymianiem pomieszczeń, usuwaniem jeszcze tlących się resztek oraz dokładnym sprawdzeniem miejsca pożaru pod kątem innych potencjalnych zagrożeń, przy użyciu między innymi miernika wielogazowego.

Szczęśliwie, żaden z mieszkańców budynku nie doznał żadnych obrażeń w wyniku zdarzenia. W chwili obecnej trwają nadal działania mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego niefortunnego incydentu.