Ekspertyza pożarowa ma na celu ustalenie przyczyn pożaru w domkach letniskowych w Toruniu

Eksperci ds. pożarnictwa zostali powołani do zbadania przyczyn pożaru, który wybuchł w domkach letniskowych. W operacji gaszenia ognia brały udział różne służby, w tym jednostki wojskowe.

Niespodziewane i niebezpieczne zdarzenie miało miejsce 11 października, w środę, tuż po godzinie 18:00. Lokalizacja incydentu to ulica Rudacka w Toruniu, a konkretnie dotyczyło to domku letniskowego na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez straż pożarną, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia – mówią strażacy.

Zespoły Państwowej Straży Pożarnej (PSP) i Wojskowej Straży Pożarnej (WSP) były obecne na miejscu. Dokładniej, działania prowadziły Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 (JRG nr 2), Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 (JRG nr 1), a także Wojskowa Straż Pożarna Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (CSAiU) w Toruniu.

Teraz, przeprowadzone będzie śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności, które doprowadziły do wybuchu pożaru. To pozwoli na zrozumienie, co było przyczyną tego tragicznego zdarzenia.