Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ujawnia następną atrakcję muzyczną Juwenaliów

Kolejna muzyczna atrakcja tegorocznych Juwenaliów, które odbędą się od 7 do 11 maja i są organizowane przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, została ujawniona. „Bajkowe Juwenalia”, jak brzmi ich hasło, przeistoczą Toruń w miasto opanowane przez studentów UMK. Jak już wcześniej informowaliśmy na naszym portalu „Oto Toruń”, to pierwszy raz w historii, kiedy studenci będą musieli zapłacić za udział w koncertach.

Na liście artystów, którzy wystąpią podczas święta młodzieży akademickiej w Toruniu, do tej pory znajdowali się Lanberry, Luxtorpeda oraz Łydka Grubasa. Teraz jednak ta lista powiększyła się o kolejną gwiazdę – Happysad. Ten zespół od długiego czasu cieszy się ogromnym uznaniem, co potwierdza przeszło 1 300 koncertów na swoim koncie w całym kraju. Zespół nie tylko posiada pięć platynowych i trzy złote płyty, ale również ma na swoim koncie rekordowe liczby publiczności podczas koncertów, dowodzące niewygasającej fascynacji fanów. „Nie możemy się doczekać, aby razem z Happysad poczuć niesamowitą energię ich muzyki!” – oznajmił Samorząd Studencki UMK w Toruniu na swoich stronach w mediach społecznościowych.

Jednak Juwenalia to nie tylko muzyka. W ramach programu przewidziano również wieczór gier planszowych i karaoke, a także seanse filmowe dla miłośników kina.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się ponad dwa tygodnie temu. Wtedy cena biletu na jeden dzień wynosiła 23 zł, natomiast karnet na dwa dni kosztował 33,60 zł. Ceny jednak wzrosły – obecnie za bilet jednodniowy trzeba zapłacić 33,60 zł, a za karnet dwudniowy – 54,50 zł. Zgodnie z informacjami z kalendarza, niedługo bilety będą jeszcze droższe. Przewiduje się trzecią turę sprzedaży – cena biletu jednodniowego wzrośnie do 44 zł, a dwudniowego karnetu do 74,50 zł.