Intensywna akcja kontroli drogowych w Toruniu z okazji Świąt Wielkanocnych

Podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych, stróżowie prawa mają w planie przeprowadzenie znacznej liczby kontroli drogowych, szczególnie na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Ta intensyfikacja działań ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas świątecznego okresu.

Nie jest tajemnicą, że podczas świąt na drogach obserwuje się wzmożone działania kontrolne, a Toruń i powiat toruński nie będą tutaj wyjątkiem. Zgodnie z zapowiedziami, więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj będzie patrolować te obszary od jutra, czyli piątku 29 marca, aż do nadchodzącego poniedziałku, 1 kwietnia.

Policjanci nie ograniczą się tylko do sprawdzania prędkości kierujących. W ramach swoich obowiązków będą również zwracać uwagę na stan trzeźwości kierowców oraz kondycję techniczną ich pojazdów. Co więcej, na głównych trasach wyjazdowych można spodziewać się większej obecności patroli, w tym tych korzystających z nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

Podczas tych kontroli szczególnie zwrócone zostaną uwagi na motocyklistów. Jak podkreśla podkomisarz Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, kierowcy jednośladów powinni, mimo radości płynącej ze szybkiej jazdy, przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Przypomina również, że motocykl nie jest wyposażony w poduszki powietrzne ani pasy bezpieczeństwa, a kask oraz odzież ochronna nie gwarantują uniknięcia obrażeń.