Trwająca tradycja Wigilii Miejskiej na Rynku Nowomiejskim w Toruniu

Co roku od 2009, Ryneczek Nowomiejski w Toruniu staje się miejscem uroczystego spotkania mieszkańców i gości miasta – Wigilii Miejskiej. To wydarzenie plenerowe gromadzi tłumy ludzi pragnących przeżyć świąteczne chwile w społeczności lokalnej.

Z myślą o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, warto już teraz zaznaczyć w kalendarzu datę 20 grudnia 2023 roku. Wówczas to właśnie na Rynku Nowomiejskim torunianie będą mieli okazję uczestniczyć w Wigilii Miejskiej, której sercem jest szopka betlejemska. Rozdawanie ciepłych posiłków rozpocznie się o godzinie 15:30, a o godzinie 16:00 rozpoczną się oficjalne obchody.

Przy tej okazji, życzenia świąteczne będzie miał zaszczyt składać prezydent Torunia, Michał Zaleski, wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta, Marcinem Czyżniewskim. Nie zabraknie też reprezentantów różnych wyznań: rzymsko-katolickiego, grecko-katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Wszyscy oni złożą życzenia zarówno mieszkańcom Torunia, jak i gościom oraz osobom, które swoje miejsce na ziemi znalazły w Grodzie Kopernika.

Choć zima potrafi dać się we znaki, nie ma powodów do obaw. Przez cały wieczór biorący udział w Wigilii będą mogli ogrzewać się ciepłem świątecznych potraw i cudownej atmosfery. Tradycyjnie, nie zabraknie prezentów i atrakcji, przygotowanych między innymi przez harcerzy ZHP Hufiec Toruń imienia Mikołaja Kopernika. Wieczór umili także występy muzyczne – na scenie pojawią się artystycznie uzdolnione uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego oraz chór Corona Borealis.