Przerwa w dostawach ciepła i ciepłej wody: Awaria sieci ciepłowniczej na osiedlu Rubinkowo I w Toruniu

Zamiast przyjemnego ciepła, mieszkańcy części domów jednorodzinnych na osiedlu Rubinkowo I w Toruniu muszą zmierzyć się z niewygodami spowodowanymi awarią w sieci ciepłowniczej. W wyniku wykrycia nieszczelności w ciepłociągu znajdującym się przy ulicy Rydygiera, specjaliści techniczni z PGE Toruń podjęli natychmiastowe działania mające na celu usunięcie usterki.

PGE Toruń poinformowało o lokalizacji problemu i rozpoczęciu prac naprawczych. W konsekwencji, dostawy ciepłej wody i ogrzewania zostały zawieszone na czas trwania napraw, dotykając mieszkańców nie tylko ulicy Rydygiera. Przerwa obejmuje również obszar działek PZWANN przy ulicach Leszczynowej i Jodłowej, a także rejon ulic Mocarskiego i Łyskowskiego 40 w zachodniej części osiedla Rubinkowo I.

Julita Karpińska, rzecznik prasowy PGE Toruń, zapewnia, że nie przewiduje się dłuższego okresu bez dostaw ciepła. Prace mają trwać do godziny 20:00, dnia 6 grudnia. Niestety, na razie nie są znane dokładne przyczyny awarii, jak również ilość gospodarstw domowych dotkniętych problemem.

Jednocześnie, PGE Toruń deklaruje zaangażowanie w przywrócenie dostaw ciepła jak najszybciej i podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności dla mieszkańców.