Tradycyjna choinka na starówce w Toruniu – dar od Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

Choinka, która przybyła do nas z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń, została zaszczytowo postawiona na Rynku Staromiejskim w Toruniu, 1 grudnia 2023 roku. Jest to coroczna tradycja, zainicjowana przez lokalny dziennik „Nowości” aż w 1988 roku, która cieszy oko i serca mieszkańców miasta.

Drzewko o imponującej wysokości kilkunastu metrów, które w tym roku uroczyście wręczyło Toruniowi leśnictwo z Cieszyny, zostało przetransportowane i postawione przez pracowników firmy eM-Tech w piątkowe popołudnie. Następnego dnia rano rozpoczęły się prace dekoracyjne prowadzone przez firmę Sybilscy. Choinka ozdobiona została efektownym oświetleniem oraz dodatkami dostarczonymi przez Urząd Miasta Torunia.

W tym samym czasie, gdy choinka pojawia się na starówce, uruchamiana jest świąteczna iluminacja ulic. Od soboty 25 listopada funkcjonuje na starówce również Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiermasz pełen świątecznych atrakcji i lokalnych produktów przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów aż do 21 grudnia. Natomiast montaż tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim zakończy się 15 grudnia.

Pierwsze koncerty kolędowe w uroczej świątecznej stajence odbywają się już 20 grudnia, wprowadzając wszystkich w nastrojowy, pełen magii świąteczny klimat.