Ulicami Torunia ponownie przemkną tysiące Świętych Mikołajów podczas 21. edycji Festiwalu Biegów

Trzeci dzień grudnia 2023 roku upłynie pod znakiem toruńskiego Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Wydarzenie, które cieszy się niezwykłą popularnością wśród biegaczy z różnych stron Polski, odbędzie się już po raz dwudziesty pierwszy. W ofercie festiwalu znajdują się różne dystanse: półmaraton, biegi na 10 km i 5 km oraz nordic walking na tym samym dystansie. Co więcej, w ramach imprezy zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski na poszczególnych dystansach oraz Mistrzostwa Miasta Torunia.

Dzień przed głównym wydarzeniem, 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 12:00 na parkingu Galerii Copernicus przy ulicy Żółkiewskiego 15 zaplanowano atrakcje dla najmłodszych. W programie znalazł się między innymi Bieg Mikołajka. Maluchy będą miały okazję zmierzyć się na dystansach od 60 do 300 metrów.

Główne zawody odbędą się 3 grudnia, z tradycyjnym punktem startu na Rynku Staromiejskim. Start zaplanowano na godzinę 11:30. Uczestnicy półmaratonu pobiegną trasą prowadzącą przez różne części Torunia, aż do miejscowości Przysiek i z powrotem do miasta. Bieg na 10 km to skrócona wersja trasy półmaratonu, a bieg na 5 km zakończy się na stadionie miejskim.

21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów cieszy się nie tylko ogromnym zainteresowaniem uczestników, ale także znakomitymi gośćmi. Wśród biegaczy znajdzie się Wanda Panfil – legendarna zawodniczka, dwa razy reprezentująca Polskę na Igrzyskach Olimpijskich i zdobywczyni złotego medalu podczas Mistrzostw Świata w Maratonie w Tokio w 1991 roku.

Charakter festiwalu podkreśla towarzysząca mu akcja charytatywna „Biegacze dzieciom”. Jak przystało na Świętych Mikołajów, uczestnicy obdarują świątecznymi upominkami dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Brodnicy.

Sekretariat zawodów będzie otwarty 2 grudnia od godziny 15:00 do 21:00 oraz 3 grudnia od godziny 8:00 do 11:00. Mieścić się będzie w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ulicy Grunwaldzkiej 33a w Toruniu. Wręczenie medali i nagród zaplanowano na godzinę 13:30.

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów organizuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Maraton Toruński”. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie festiwalu.