Toruń najlepszy według „The Guardian”

Według brytyjskiego dziennika „The Guardian”, Toruń zajmuje pierwsze miejsce na liście 10 najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce! Wyróżniono naszą malowniczą panoramę, zamek krzyżacki, pamiątki po Mikołaju Koperniku oraz słynne toruńskie pierniki.

W prestiżowym zestawieniu opublikowanym przez „The Guardian”, redaktorzy zebrali porady i wskazówki podróżnicze dla czytelników, skupiając się na atrakcjach w Polsce. Lista została stworzona na podstawie opinii turystów z różnych zakątków świata, którzy odwiedzili nasz kraj w ostatnich kilku sezonach. Co ciekawe, nie znalazły się na niej Warszawa czy Gdańsk, ale za to pojawiły się inne polskie miasta, unikalne miejsca i lokalne specjały! Spośród wszystkich wymienionych miejsc, to właśnie Toruń zrobił największe wrażenie.

„Północny Toruń to ukryta perełka, na którą trafiłam, podróżując pociągiem po Polsce w tym roku. Linia horyzontu jest oszałamiająca, pełna charakterystycznych, czerwonych, średniowiecznych budynków, najlepiej oglądana z brzegów Wisły. Najważniejsze atrakcje to teatr Baj Pomorski i zamek krzyżacki. Istnieją pamiątki po renesansowym astronomie Koperniku – jego spektakularna XIV-wieczna, gotycka kamienica nadal stoi i jest to obecnie muzeum. Miasto słynie również z pierników – można spróbować swoich sił w ich wykonaniu na zajęciach w Muzeum Piernika, co okazało się dla mnie i moich dzieci świetną zabawą” – napisała jedna z zagranicznych turystek.