Impreza osiedlowa „Rudak dzieciom”

W sobotę, 27 maja 2023 roku, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ulicy Rudackiej 26/32 w Toruniu miała miejsce tradycyjna coroczna impreza osiedlowa o nazwie „Rudak dzieciom”, która została zorganizowana we współpracy Stowarzyszenia Rudak, SP 17 i Rady Okręgu Rudak.

Podczas festynu, jak zawsze, panowała radosna i interesująca atmosfera. Mieszkańcy lewobrzeża w każdym wieku mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji, w tym zabaw i konkursów. Najmłodsi szczególnie cieszyli się na popularnych dmuchanych zamkach. Odbyły się również turnieje tenisa stołowego, warsztaty plastyczne, rozwiązywanie łamigłówek i malowanie buziek. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły, prezentując swoje umiejętności. Dzieci i ich rodzice mieli również możliwość zapoznania się z dawnym i współczesnym sprzętem służb ratowniczych, takich jak Straż Pożarna, Policja i Straż Miejska. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, gdzie serwowane były pyszności. Jak zawsze, nie mogło również zabraknąć waty cukrowej.

Coroczny festyn jest doskonałą okazją do integracji społeczności osiedla Rudak. Jego organizacja była możliwa dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń oraz radnych Rady Miasta Torunia – Michała Jakubaszka, Wojciecha Klabuna i Bartłomieja Jóźwiaka.