Starbucks planuje otworzyć drugi lokal w Toruniu jeszcze tego lata

W obecnym sezonie letnim Toruń będzie mógł pochwalić się drugą kawiarnią popularnej sieci Starbucks. Amerykański gigant kawy zamierza zlokalizować swój nowy lokal w samym sercu miasta.

Starbucks zadebiutował na toruńskim rynku w lipcu poprzedniego roku, otwierając swój pierwszy lokal w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza przy ul. Broniewskiego. Otwarcie przyciągnęło tłumy, a teraz, wiele miesięcy później, jest to nadal miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

Nowy lokal Starbucks powstaje przy Rynku Staromiejskim 30, w miejscu, gdzie do ostatnich dni funkcjonowała drogeria „Natura”. Będzie zlokalizowany tuż obok znanej restauracji „Kuranty”. Chociaż oficjalna data otwarcia nie jest jeszcze znana, wszystko wskazuje na to, że oczekiwane otwarcie jest coraz bliżej. Na budynku już zawisły tablice firmowe, a charakterystyczne logo jest widoczne na witrynach.

Właściciele nowego lokalu starają się również o stworzenie ogrodu letniego. To sugeruje, że nowy Starbucks na Starówce toruńskiej zaistnieje jeszcze w tym sezonie letnim.

Tymczasem sieć Starbucks poszukuje baristów do swoich kawiarni – zarówno do już istniejącej lokalizacji w Toruń Plaza, jak i do nowego lokalu na Rynku Staromiejskim. Zgłoszenia można składać poprzez oficjalną stronę internetową Starbucks. Pracownicy, których firma nazywa „partnerami”, będą mogli dostosowywać grafik według własnych potrzeb, korzystać z platformy do nauki języków i łączyć pracę z pasją.

Starbucks to miejsce, które oferuje coś więcej niż tylko kawę. W tych kawiarniach można doświadczyć poczucia wspólnoty i cieszyć się przytulnym wnętrzem, co sprawia, że klientom chce się tam wracać.