Średniowieczny Toruń!

Wybierając się do Torunia w celach turystycznych mamy wręcz nieograniczone możliwości zwiedzania i podziwiania tego, co to miasto ma nam do zaoferowania. A ma naprawdę wiele – w Toruniu natrafimy nie tylko na wszystko, co związane jest z symbolem tego miasta, a więc piernikami, czy najsłynniejszym obywatelem Torunia – Mikołajem Kopernikiem. Miasto to zachwyca również pod względem doskonale zachowanych po dziś dzień średniowiecznych budowli, kamienic, kościołów, murów czy baszt.

Toruń niegdyś pełnił niezwykle ważną rolę.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że niegdyś Toruń był niezwykle ważnym miastem, głównie za sprawy tego, że było to miasto należące do tak zwanej Hanzy, a więc związku kupców oraz miast handlowych z całej Europy. Toruń, niemal od początku swego istnienia, przeżywał istny boom ekonomiczny i rozwojowy – sprzyjało temu położenie miasta, które znajduje się nad Wisłą, a którą to były spławiane wszelkie towary do dalszych zakątków kraju.

Średniowieczne kamienice.

W Toruniu pierwsze kamienice powstawały już w XIII, a spora część z nich przetrwała po dziś dzień. Większość z toruńskich budowli cechuje się stylem północnoniemieckiego gotyku – i to właśnie w Toruniu znajduje się ogromna ilość budowli gotyckich.

Wyspa toruńska.

Toruńska wyspa, gdyż tak czasem określana jest najstarsza część miasta, powstała za czasów panowania Krzyżaków. To właśnie na tej wyspie znajduje się średniowieczne zamczysko, a sam układ tej części miasta uchował się w niemal niezmienionym stanie od ponad 700 lat!