O Toruńskich atrakcjach i zabytkach słów kilka – czyli co warto zwiedzić?

Toruń to dosyć niepozorne, acz odgrywające zaszczytną rolę jednego z najpopularniejszych – pod względem turystycznym – miast w Polsce. Bazując na różnych statystykach, corocznie odwiedza go do nawet 2 milionów turystów, zarówno z naszego kraju, jak i zagranicy. Nikogo nie powinno to dziwić, bo Toruń zwyczajnie zachwyca tym, co ma do zaoferowania wszystkim zwiedzającym – a nie są to jedynie, słynne na całą Polskę, pierniczki toruńskie!

Staromiejski ratusz.

Umiejscowiony w samym sercu Torunia, a więc na staromiejskim rynku, budzący podziw ratusz jest niezwykle unikatową budowlą w skali europejskiej – jest to bowiem jeden z największych obiektów w całej Europie, który został wykonany całkowicie z cegły. Historia ratusza sięga XVI wieku, a i w nienaruszonym wręcz stanie przetrwał do dzisiaj. W jego wnętrzu możemy podziwiać unikatowe wystawy sztuki, rzemiosła artystycznego czy salę królewską, w której znajdziemy Poczt polskich królów!

Mikołaj Kopernik.

Będąc w Toruniu, nie możemy uniknąć zwiedzania zabytków i atrakcji, które związane są z polskim astronomem, Mikołajem Kopernikiem. Do takich zabytków zaliczyć możemy znajdujący się w Toruniu od roku 1853 pomnik Kopernika, a dla zwiedzających pozostaje otwarty również jego dom, w którym znajdziemy rozmaite pamiątki związane z astronomem.

Muzeum pod Gwiazdą.

W niewielkiej odległości od staromiejskiego ratusza znajduje się także inny, niezwykle ciekawy obiekt, jakim jest Muzeum pod Gwiazdą, a raczej – Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. W jego wnętrzu możemy podziwiać ogromną i niezwykle cenną kolekcję dzieł sztuki, które sprowadzone zostały, między innymi, z Chin oraz Japonii.