Śmiertelny wypadek drogowy w Łabiszynie: Policjant stracił życie

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, w niewielkiej miejscowości Kąpie, położonej w granicach gminy Łabiszyn, doszło do makabrycznej kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia życie stracił funkcjonariusz policji. Pojazd ciężarowy na oznaczonym pasie ruchu niespodziewanie przesunął się na przeciwną stronę jezdni, powodując frontowe zderzenie z pojazdem osobowym.

Informacje o tragicznym incydencie dotarły do służb żnińskiej komendy policji o godzinie 9:15. Nieszczęsny wypadek miał miejsce na 25-tym kilometrze trasy wojewódzkiej numer 246, dokładnie w miejscowości Kąpie.

Aspirant Michał Robakowski, pełniący rolę oficerskiego rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Żninie wyjaśnił sytuację: „Z nieznanych nam jeszcze powodów, kierowca tira z naczepą zmienił pas ruchu i uderzył w nadjeżdżające z przeciwka samochodem marki Suzuki. Kierowca tego pojazdu, niestety, zginął na miejscu.”

Potwierdzono, że ofiarą śmiertelną był 30-letni policjant z Tucholi, podróżujący swoim prywatnym samochodem. Wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku są teraz badane przez żnińskich policjantów pod nadzorem prokuratora.

Na podstawie decyzji prokuratury, kierowca ciężarówki został aresztowany. W najbliższy poniedziałek w prokuraturze przeprowadzone będą procedury procesowe z jego udziałem.

Jak poinformowała służba pożarnicza, ciężarówka przewoziła ładunek kamieni. Na miejscu zdarzenia trwały czynności porządkowe. Droga była całkowicie zablokowana i wytyczono objazdy.