Pierwsze "prawo jazdy" dla uczniów Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Chełmży dzięki toruńskiej policjantce

Za sprawą funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Chełmży zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy”. Kobieta, będąca specjalistką z zakresu ruchu drogowego, przeprowadziła test na kartę rowerową, do którego przystąpili młodzi rowerzyści.

Decydujący egzamin odbył się we wtorek 4.06.2024 roku pod baczny okiem wyżej wspomnianej policjantki. Celem sprawdzenia umiejętności młodych rowerzystów poruszania się po drogach publicznych było spełnienie jednego kryterium – ukończenie 10 lat.

Po części teoretycznej, gdzie dzieci musiały wykazać się znajomością obowiązujących przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, przyszedł czas na egzamin praktyczny. Ten polegał na poruszaniu się po specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego na rowerze.

Kobieca reprezentacja toruńskiej „drogówki” skupiła swoją uwagę na zachowaniu młodych kandydatów na rowerzystów w symulowanych warunkach ruchu miejskiego, a przede wszystkim na skrzyżowaniach. Zwróciła równocześnie uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego oraz posiadania odpowiednio wyposażonego jednośladu.

Gratulacje kierujemy do wszystkich uczestników za pomyślne zdanie egzaminu! Życzymy im bezpiecznej jazdy, jednocześnie zachęcając do dalszego pogłębiania wiedzy o zasadach ruchu drogowego.