Skandaliczne zachowanie w Toruniu: 40-latek atakuje obywatela Tunezji

W Toruniu doszło do niepokojącego zdarzenia, które budzi oburzenie. W styczniu poprzedniego roku, 39-letni mężczyzna publicznie obraził obywatela Tunezji. Został oskarżony o użycie wulgarnych słów, które są powszechnie uznawane za obelżywe, a konkretnie wykrzyczał: „Spierdalaj kurwa ty brudny”. Jakby tego było mało, dopuścił się również naruszenia nietykalności cielesnej swojego ofiary, chwytając go za kurtkę, szarpiąc, odpychając i kilkukrotnie plując w jego kierunku.

Po ponad roku od tego zdarzenia Sąd Rejonowy w Toruniu wydał wyrok. Mężczyzna został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Kara, jaką mu wymierzono, to rok ograniczenia wolności, który ma spędzić wykonując bezpłatną pracę na rzecz społeczności przez 20 godzin miesięcznie.

Ale to nie koniec konsekwencji dla sprawcy. Przez kolejne trzy lata nie ma prawa zbliżać się do swojej ofiary. Dodatkowo musi wystosować pisemne przeprosiny i zapłacić 500 złotych jako częściowe zadośćuczynienie za krzywdę, którą wyrządził.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. Informacja o nim została podana do wiadomości publicznej i na przestrzeni dwóch tygodni była publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Sądu Rejonowego w Toruniu.