Teatr Piaskowa Magia ożywił "Małego Księcia" na Dnach Torunia 2024

W ramach obchodów Dni Torunia, które miały miejsce 21 czerwca 2024 roku, Teatr Piaskowa Magia zaprezentował niezwykły spektakl „Mały Książę”. Wydarzenie to odbyło się na tle malowniczego Rynku Staromiejskiego, co dodało przedstawieniu dodatkowego uroku.

Spektakl oparty był na popularnej powieści Antoine’a de Saint-Exupery i przedstawiał filozoficzną podróż głównego bohatera. Wyjątkowość przedstawienia polegała na tym, że historia była opowiadana za pomocą piasku. Aktorzy teatru tworzyli na dużym ekranie, widocznym dla wszystkich zgromadzonych, niezwykłe obrazy z piasku, co umożliwiło widzom pełne doświadczenie tej kreatywnej formy sztuki.

Nastrojowe oświetlenie oraz gra światła, cienia i piasku w połączeniu z muzyką i narracją stworzyły wyjątkowo malownicze i przejmujące tło dla opowieści o poszukiwaniu przyjaźni, miłości i sensu egzystencji. Wynikające z natury piasku przemijalne kompozycje, które po chwili rozsypywały się, dodawały opowieści głębi i dramatyzmu. Twórcy spektaklu zauważają, że taka forma przedstawienia rozpala wyobraźnię, uczy koncentracji i rozbudza kreatywność, zwłaszcza u najmłodszych widzów.

Pomysłodawcami i założycielami Teatru Piaskowa Magia, który powstał w 2020 roku są Barbara i Waldemar Sosnowscy. W ich repertuarze znaleźć można wiele innych znanych opowieści takich jak „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu”, „Alicja w Krainie Czarów”, a także dzieła o większym ciężarze gatunkowym jak Dziady cz. III, „Mity greckie” czy „Pontyfikat Jana Pawła II”. Wszystko to tworzone jest z wykorzystaniem piasku, co nadaje tym historiom niepowtarzalnego charakteru.