Poranne utrudnienia na drogach pod Toruniem z powodu dwóch wypadków

W czwartkowy poranek, w pobliżu Torunia doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem samochodów osobowych oraz motocykli. Wydarzenia te miały bezpośredni wpływ na zwiększone trudności związane z dostępem do autostrady A1.

Pierwszy z wypadków miał miejsce około godziny 7:00 rano, na styku granic Brzozówki (gmina Obrowo) i Lubicza Górnego. Na miejscowej drodze krajowej numer 10 doszło do starcia między dwoma pojazdami osobowymi oraz motocyklem. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kobieta, lat 42, kierująca samochodem marki renault, nie przepuściła pierwszeństwa motocykliście. W wyniku tego nadeszło do kolizji z motocyklem oraz fordem, za którego sterem znajdowała się 22-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia, poszkodowany 40-latek kierujący jednośladem, został przeniesiony do szpitala za pomocą karetki pogotowia. W konsekwencji wypadku, ruch na drodze krajowej nr 10 w kierunku Torunia i Warszawy uległ całkowitemu zablokowaniu na około kilkadziesiąt minut.

Drugie zdarzenie wystąpiło na tej samej trasie, lecz około pół godziny później i w Lubiczu Dolnym. Tutaj również motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Do kolizji doszło, kiedy 23-letni kierujący oplem nie przepuścił do jazdy motocyklisty. W wyniku wypadku poszkodowany 37-letni motocyklista został zabrany do szpitala przez służby ratownicze. Wskutek tego drugiego wypadku droga została zablokowana na dłuższy czas, bo aż na dwie godziny, co spowodowało powstanie korka sięgającego zjazdu na autostradę.

Policja z Torunia prowadzi obecnie szczegółowe dochodzenie mające na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tych dwóch wypadków drogowych.