Unijne dofinansowanie biletomatów w Toruniu

W ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską, Toruń planuje poszerzyć sieć biletomatów o kolejne osiem urządzeń. Już teraz cztery z nich są widoczne na przystankach tramwajowych, które znajdują się wzdłuż nowo wytyczonej trasy do dzielnicy Jar. Konkretnie, biletomaty te zostały zainstalowane na przystankach Żwirki i Wigury, Hubego, Koniuchy oraz Targowisko.

Kolejne urządzenia pojawią się na przystankach autobusowych i tramwajowych przy Alei Solidarności, Dworcu Wschodnim, Dziewulskiego oraz Dworcu Głównym.

Nowe biletomaty będą funkcjonować na podobnych zasadach jak obecnie dostępne. Oznacza to możliwość zakupu wszystkich typów biletów MZK, przy użyciu rozmaitych form płatności: gotówkowych czy bezgotówkowych.

Użytkownikom zapewniają wygodę i komfort zastosowany w tych urządzeniach 15-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, chroniony przed zarysowaniami – mówi Sylwia Derengowska, Rzecznik Prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Miejski Zakład Komunikacji planuje zakończyć montaż biletomatów do końca bieżącego roku. Całkowity koszt projektu przekracza milion złotych, z czego aż 85% pokryje unijne dofinansowanie.