Chłodne dni i deszczowa aura – prognoza pogody dla Torunia na najbliższy weekend

Jasne, słoneczne i gorące dni nie są nam teraz pisane. Zamiast tego, za naszymi oknami będzie można dostrzec ciekawą kombinację pogodową – trochę słońca, dużo chmur oraz deszczowe popołudnie. Właśnie taka jest prognoza na piątek dla miasta Toruń. Biorąc pod uwagę, że opady deszczu mogą być momentami dość intensywne, warto zabrać ze sobą parasol, szczególnie w godzinach przedpołudniowych i około południa.

Termometry w Toruniu wskażą mniej niż 20 stopni
Fala chłodnego powietrza nadciąga do Torunia, co zaowocuje dość zimnym jak na czerwiec odczytem temperatury. Maksymalnie termometry wskażą 18 czy 19 stopni. Jak zauważa Rafał Maszewski, temperatura ta zapewni przyjemny komfort termiczny dla naszych organizmów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w nocy. W czasie nocy z piątku na sobotę (7/8 czerwca) temperatura osiągnie wartość poniżej 10 stopni Celsjusza. Od dawna nie było u nas tak chłodno.

Na horyzoncie brak widoków na ocieplenie
Północny wiatr będzie wiał z umiarkowaną siłą, a po południu może czasami zyskać na intensywności. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na stałym poziomie, natomiast warunki biometeorologiczne nie będą sprzyjały naszemu dobremu samopoczuciu.

Czekający nas weekend nie przyniesie znaczących zmian pogodowych. W sobotę i niedzielę za oknami będziemy mogli zaobserwować momenty słoneczne przeplatające się z chmurami. Deszczu już jednak nie powinniśmy spodziewać się. Termometry pokażą w tych dniach maksymalnie 21-22 stopnie. O wysokich temperaturach powinniśmy na razie zapomnieć.