Petsitter – jak wybrać opiekuna dla swojego psa?

Przygarniając pod dach czworonoga, każdy kochający psi rodzic chce zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia. Pies staje się równoprawnym członkiem rodziny i jest zabierany wszędzie tam, gdzie się tylko da. 🙂 Zdarzają się jednak sytuacje, które powodują, że nie zawsze można być blisko swojego pupila. Niektóre wyjazdy zmuszają psich rodziców do pozostawienia czworonoga z kimś innym. Wybór tymczasowego opiekuna jest niekiedy dość skomplikowany. Na szczęście istnieją sprawdzone rozwiązania, które pomogą w kłopotliwej sytuacji. Z artykułu dowiesz się, jak znaleźć odpowiednią osobę, która w profesjonalny sposób zajmie się pupilem podczas Twojej nieobecności?

Kim jest petsitter?

Gdy zachodzi potrzeba znalezienia opiekuna, który zajmie się zwierzakiem na wyjazd lub podczas innej nieobecności, to w takich wypadkach często pomaga rodzina, znajomi bądź zaprzyjaźnieni sąsiedzi. Jednak nie każdy ma w swoim otoczeniu zaufane osoby, którym chce powierzyć opiekę nad ukochanym czworonogiem. Rozwiązaniem problemu może być zatrudnienie petsittera.

Co to jest petsitter, a właściwie kim on jest? W dosłownym tłumaczeniu jest to niania dla zwierzaka. Taka osoba profesjonalnie opiekuje się pupilem na czas nieobecności jego ludzkich rodziców. Petsitter zna się na potrzebach konkretnych zwierzaków i potrafi się nimi zajmować w odpowiedni sposób. W zależności od potrzeb opiekun wyprowadzi psa na spacer, nakarmi pupila, a nawet może zapewnić dom tymczasowy na okres wyjazdu opiekunów. Ostatnia usługa jest znana pod nazwą domowy hotel dla psów.

Warto dodać, że petsitter zajmuje się zwierzętami nie tylko na czas wyjazdu ich opiekunów. Taka osoba może również być pomocna podczas sytuacji, kiedy psi rodzice są zmuszeni zostać dłużej w pracy bądź harmonogram dnia jest na tyle intensywny, że brakuje czasu na pełne zaspokojenie potrzeb czworonożnego przyjaciela.

Jak poznać profesjonalistę?

Pozostawienie czworonoga pod opieką obcej osoby może budzić wiele obaw. Każdy psi i koci rodzic chce, aby zwierzak miał zapewnione, jak najlepsze warunki i czuł się w pełni komfortowo podczas ich nieobecności. Z tego powodu warto znaleźć petsittera, który w sposób profesjonalny i odpowiedzialny podejdzie do spraw związanych z opieką nad pupilem. W jaki sposób można ocenić, czy dana osoba posiada umiejętności pozwalające na kompleksowe zaopiekowanie się psem?

Profesjonalny petsitter to osoba, która nie tylko kocha zwierzęta, ale także posiada wiedzę behawioralną oraz zna się na zwierzęcej komunikacji. Posiadanie niezbędnych informacji z tego zakresu pozwala poradzić sobie w wielu różnych sytuacjach. Podczas rozmowy z potencjalnym opiekunem warto również zapytać o sprawy medyczne. Jeśli pies wymaga podawania leków to warto, aby petsitter posiadał również takie umiejętności.

Szukając profesjonalnego opiekuna warto skorzystać z platformy Pethomer.com. Jest to strona przeznaczona do komunikacji petsitterów z osobami szukającymi profesjonalnej opieki dla swoich zwierzęcych przyjaciół. Przeglądając profil opiekuna psa na Pethomer można dowiedzieć się o jego umiejętnościach związanych z petsittingiem, a także sprawdzić opinie osób, które korzystały już z jego usług.

Ile kosztuje pomoc petsittera?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje usługa petsittera. Cennik w tym przypadku zależy od wielu czynników. Wpływ na cenę ma w dużej mierze rodzaj opieki, ale również doświadczenie opiekuna oraz miejscowość i sezon. W okresie wakacyjnym zapotrzebowanie na petsitterów wzrasta, co często odbija się na cenach. 

Warto wiedzieć, że petsitting opiera się na różnych usługach. Do najtańszych należy wyprowadzanie psa w Toruniu. Na Pethomer można znaleźć petsitterów, którzy oferują długi spacer z pupilem w cenie zaczynającej się już od 20-30 złotych. W podobnym przedziale cenowym można znaleźć opiekuna, który będzie karmił zwierzaka podczas nieobecności domowników. Na stronie Pethomer Toruń można znaleźć nie tylko opiekunów zajmujących się wyprowadzeniem i karmieniem zwierzaka, ale również psie hotele. Jest to usługa całodobowej opieki nad pupilem w domu petsittera. W ten sposób czworonóg będzie miał zapewniony komfort i towarzystwo przez cały wyjazd. Ceny za domowy hotel dla psa w Toruniu są nieco wyższe w porównaniu z wyprowadzaniem czy karmieniem i zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za noc.

Dlaczego warto zatrudnić petsittera?

Wiele osób ma obawy przed pozostawieniem swojego pupila w rękach obcej osoby. Jednak przyglądając się liście zalet korzystania z usług tymczasowego opiekuna, można rozwiać wiele swoich wątpliwości. 😉 A przed pozostawieniem pupila u petsittera, warto umówić się z nim na spotkanie zapoznawcze, podczas którego można sprawdzić, czy niania i psiak się polubią,  a także przekazać najważniejsze informacje dotyczące opieki. 

Profesjonalny petsitter jest osobą doświadczoną i posiadającą wiedzę behawioralną, którą potrafi wykorzystać w sposób praktyczny. Jeśli zauważy on niepokojące symptomy u psa, z pewnością będzie wiedział, jak odpowiednio zareagować. Możesz również poprosić opiekuna, aby codziennie wysyłał Ci wiadomości ze zdjęciami i informował o tym, jak czuje się psiak. Warto pamiętać, że zwierzak podczas nieobecności swoich psich rodziców może zachowywać się zupełnie inaczej niż na co dzień. Może być wycofany, zestresowany bądź zdenerwowany. Profesjonalny petsitter jest przygotowany na różne scenariusze i wie, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Petsitter nie tylko dla psów

Petsitting jest często kojarzony wyłącznie z opieką nad psami. Jednak warto zauważyć, że petsitter to w dosłownym tłumaczeniu zwierzęca niania, a zatem zajmuje się nie tylko psimi przyjaciółmi. Niezależnie od tego, jakie zwierzaki z Tobą mieszkają, możesz dla nich znaleźć sprawdzoną i doświadczoną nianię. Każdy Petsitter z Pethomer posiada w pełni uzupełniony profil, dzięki któremu dowiesz się, jakimi zwierzętami potrafi się opiekować. Jeśli takiej informacji nie znajdziesz, wystarczy wybrać potencjalnego opiekuna i napisać do niego wiadomość z pytaniem o petsitting nad swoim futrzakiem. 🙂