Tir potrącił 15 – letnią rowerzystkę z powiatu toruńskiego

Do niezwykle groźnego wypadku doszło w czwartek 7 lipca w godzinach wieczornych, na skrzyżowaniu ulic Sportowej oraz Zamkowej w miejscowości łubianka. 15 – letnia rowerzystka została potrącana przez pojazd ciężarowy, potocznie nazywany tirem, którym kierował 45 – letni mężczyzna. Dziewczyna, wskutek zderzenia, doznała niezwykle poważnych obrażeń ciała. Obecnie walczy o swoje życie w szpitalu w Bydgoszczy.

Groźny wypadek.

Szczegółowe informacje związane z przebiegiem całego zdarzenia, jak i okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 15 – letniej rowerzystki nie są na ten moment znane. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu prowadzą w tej sprawie śledztwo, którego celem jest ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń. Wiadomo, że 45 – letni kierowca samochodu ciężarowego zamierzał jechać prosto przez skrzyżowanie.

Rowerzystka walczy o życie.

15 – letnia dziewczyna doznała na tyle poważnych obrażeń ciała, że do szpitala imienia Antoniego Jurasza w Bydgoszczy przetransportowana została za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak możemy się dowiedzieć z informacji, które przekazywane są przez rodzinę poszkodowanej, policję, jak i media – jej stan jest niezwykle ciężki, a życie w bezpośredni sposób zagrożone. Rodzina ofiary – na łamach mediów społecznościowych – poinformowała, że potrzebna jest krew. Wszystkie osoby zachęcane są do jej oddania – można tego dokonać, między innymi, w Toruniu na ulicy Gagarina 212 w punkcie krwiodawstwa. Wpis podany został dalej przez okoliczne media i dzienniki informacyjne.