Otwarcie Bulwaru Filadelfijskiego dla ruchu drogowego 29 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00

Zgodnie z planem, w poniedziałek 29 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00, nastąpi długo oczekiwane otwarcie Bulwaru Filadelfijskiego dla ruchu kołowego. Najważniejszą informacją dla kierowców jest to, że będą mieli dostęp do fragmentu drogi prowadzącej od ulicy Warszawskiej aż do ulicy Żeglarskiej.

Ważnym szczegółem jest fakt, że nowo otworzony odcinek Bulwaru będzie obsługiwał ruch w obie strony, co znacznie ułatwi komunikację i przepływ pojazdów na tym terenie. Zarówno kierowcy jadący w kierunku ulicy Warszawskiej jak i Żeglarskiej będą mogli skorzystać z tej nowej trasy.

Jednakże nie tylko kierowcy powinni być świadomi nowych regulacji ruchu na tym odcinku. Właściciele pojazdów muszą pamiętać, że na Bulwarze Filadelfijskim wprowadzono strefę zamieszkania. Oznacza to, że piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, a prędkość dla samochodów jest ograniczona do 20 km/h.

Co więcej, parkowanie na tym odcinku jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Takie strefy parkingowe znajdują się na Bulwarze Filadelfijskim na odcinku od ulicy Warszawskiej do Woli Zamkowej.