Bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym podczas majówki 2024 w Toruniu

Miejski Zakład Komunikacji (MZK) w Toruniu postanowił uczcić majówkę 2024 w wyjątkowy sposób, proponując entuzjastom retro stylu bezpłatne doświadczenia z jazdy historycznym tramwajem. W dniach 1, 2 i 3 maja 2024 roku, ten unikalny pojazd będzie kursował między al. Solidarności a pętlą Heweliusza.

Historyczny tramwaj MZK to prawdziwy skarb dla miasta – jego produkcję zaczęto w 1960 roku. Przez kolejne dekady pełnił rolę typowego miejskiego środka transportu, przewożąc mieszkańców Torunia na co dzień. Wraz z pojawieniem się nowszych modeli, został on usunięty z codziennego eksploatowania. Jednakże w 1993 roku przeszedł kompleksową modernizację i od tamtej pory sporadycznie wraca na trasy.

Podczas majówki tego roku, miłośnicy nostalgicznych podróży będą mogli skorzystać z tej wyjątkowej okazji. Trzy dni – 1, 2 i 3 maja – to idealna okazja do przejażdżki najnowszą trasą toruńskiej komunikacji miejskiej, prowadzącą z północnej części miasta – od węzła przesiadkowego przy al. Solidarności do pętli Heweliusza i z powrotem.

Warto jednak pamiętać, że mimo iż przejażdżki tym nietypowym tramwajem są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa pasażerów!

MZK informuje również, że istnieje możliwość odpłatnego wynajmu tego unikalnego pojazdu na różnego rodzaju wydarzenia. Szkoły, zakłady pracy czy imprezy okolicznościowe mogą stać się niezapomnianą scenerią dzięki jazdzie historycznym tramwajem. Można go również użyć jako oryginalnej formy reklamy swojej firmy lub usług. Niektórzy nawet decydowali się na ślub w starym, zabytkowym tramwaju.

Szczegółowe informacje dotyczące wynajmu można uzyskać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem: ul. Legionów 220 (na terenie zajezdni autobusowej), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.