Nieprzyjazne warunki na drogach – wypadki na trasie Toruń-Lipno

Uważajcie za kierownicą! Niekorzystne warunki atmosferyczne czynią drogi niebezpiecznymi. Niefortunne zdarzenie miało miejsce rano w okolicach Głogowa.

Obecne na drogach warunki, wynikające z nocnych opadów deszczu i mokrego śniegu, utrudniają jazdę, a miejscami mogą prowadzić do poślizgów. To problem dotyczy zwłaszcza tych kierowców, którzy jeszcze nie przystosowali swoich pojazdów do zimowej aury przez wymianę opon. Wczesnym rankiem tego poniedziałku (20 listopada, godzina 6:35), na drodze krajowej numer 10, na wysokości Głogowa, na odcinku Toruń-Lipno, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń. Policja obecnie bada szczegółowe przyczyny tego zdarzenia.

Warunki pogodowe w nadchodzących godzinach również nie będą sprzyjały bezpiecznej jeździe. Przewiduje się zachmurzenie oraz sporadyczne opady deszczu. Dodatkowo, kierowcy powinni być ostrożni ze względu na mgły, które mogą ograniczać widoczność. Zaleca się spowolnienie jazdy oraz utrzymanie większej odległości między pojazdami.

Zdaniem eksperta meteorologicznego, Rafała Maszewskiego, wynika że dzień będzie chłodny, ale odczujemy delikatne ocieplenie. Temperatura w ciągu dnia może osiągnąć maksymalnie 5 stopni Celsjusza – informuje.

Wiatr ze wschodu będzie łagodny, a stabilne ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć wieczorem. Niekorzystne będą natomiast warunki biometeorologiczne.